31 sierpnia 2015

Recenzja: "Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy" Janet EvanovichTytuł książki: Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy
Autor: Janet Evanovich
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 217
Data wydania: 2012
Ocena: 3/5


Moja ocena


Egzemplarz e-booka otrzymałam od TestMeToo w ramach testu. Nigdy wcześniej nie miałam okazji czytać e-booka i jest to pierwsza książka w tej postaci przeze mnie przeczytana. Jestem tradycjonalistką i uwielbiam książki drukowane, które można dotknąć i postawić na półce. Lubię szelest kartek i ich zapach. Obecnie nieśmiało mogę rzec, że e-book jest dobrą alternatywą książki drukowanej. Przede wszystkim w telefonie zawsze jest dostępna i nie jest dodatkowym bagażem. Można czytać ją ukradkiem, nie zapalając światła. Minusem jednak jest zmęczenie wzroku po dłuższym czytaniu takiej formy książki. Cieszę się, że TestMeToo zachęcił i przekonał mnie do e-booków.

O książce
Zdecydowanie nie jest to rodzaj książki, które zazwyczaj czytam. Najczęściej tego typu tytuły omijam dużym łukiem. Książkę czyta się szybko, nie jest męcząca, lecz raczej nie jest to pozycja do której się wraca po jakimś czasie. Wydawało mi się, że głównym wątkiem będzie romans - myliłam się. Według mnie to komedia z humorem sytuacyjnym, ale bez fajerwerków. Jednak elementów prawdziwego thrillera to długo by szukać w tekście, mimo tego, że główna bohaterka jest początkującą łowczynią nagród w USA. Podczas czytania ciarki na plecach się nie pojawiały, a jednak wydarzeń nie byłam w stanie przewidzieć.  Akcja książki jak dla mnie jest za bardzo rozciągnięta.
To miła odmiana zwłaszcza gdy na co dzień mam inne nawyki czytelnicze.
Jeżeli lubicie książki łatwe i przyjemne to polecam. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz