26 kwietnia 2019

Szampon przeciwłupieżowy Healing Catzy





Dziś troszkę o kuracji przeciwłupieżowej przy zastosowaniu CATZY HEALING HERBAL, ziołowego szamponu przeciwłupieżowego do włosów tłustych.

Problemy z łupieżem ma około połowy społeczeństwa, a objawia się ona nadmiernym łuszczeniem się skóry głowy, któremu towarzyszą liczne zaczerwienienia, podrażnienia i swędzenie. Łupież to trudny do zwalczenia problem, często nawracający i stwarzający uciążliwości o charakterze estetycznym. Osoby, które mają łupież, mogą czuć się niekomfortowo ze swoją dolegliwością, co negatywnie wpływa na jakość życia. Najprostszym rozwiązaniem w tego typu dolegliwości jest dobór właściwego szamponu przeciwłupieżowego. Ja zwykle wybieram szampony apteczne, gdyż zdecydowanie są skuteczniejsze, przez to kuracja jest krótsza a efekty szybciej widoczne. W mojej kosmetyczce pojawiły się miesiąc temu nowe szampony przeciwłupieżowe Healing marki Catzy zawierające 1% pirytionanu cynku. Jest to seria szamponów leczniczych dostępnych właśnie w aptekach. Można nabyć go w dwóch wariantach tj. oryginalny Healing przeznaczony jest do każdego rodzaju włosów i Healing Herbaldo włosów silnie przetłuszczających się z kompleksem ziołowym. Poszperałam trochę w necie i wyczytałam, że szampon uplasował się na drugim miejscu w kategorii „szampony przeciwłupieżowe" w ogólnopolskiej ankiecie „Produkt Roku 2009". Po miesięcznej kuracji śmiało mogę polecić szampon, bo skutecznie eliminuje łupież. Już po kilku myciach zauważyć można było łagodzący wpływ Healing na skórę głowy. Szampon równie dobrze oczyszcza skórę głowy, zmniejszając wydzielanie sebum. Warto jednak dokładnie stosować się do zaleceń na opakowaniu, bo częstym błędem popełnianym podczas mycia jest zbyt szybkie spłukiwanie szamponu ze skóry głowy. Pamiętajcie, że działanie szamponu przeciwłupieżowego zwiększa się, kiedy pozostawimy go na jakiś czas na skórze głowy.



Oto moja opinia ;)
Pod lupę szczególnie wzięłam szampon Healing Herbal z kompleksem ziołowym, ponieważ łączy w sobie kurację przeciwłupieżową i przeciwłojokotową.

Ogólne odczucia: Szampon po nałożeniu na skórę głowy i włosy bardzo dobrze rozprowadza się, raczej mało się pieni, więc z przyzwyczajenia nakładałam go chyba zdecydowanie za dużo, przez co wydajność mi spada. Nie mogę pozbyć się tego nawyku! Delikatny i subtelny zapach szamponu bardzo mi odpowiada. Włosy po umyciu nieco gorzej się rozczesują z powodu substancji przeciwłojokotowej, ale są podatne na układanie i modelowanie. Istnieje jednak jeden efekt niekorzystny według mojej oceny, a mianowicie lubię włosy lekkie i puszyste, a pomimo obfitego spłukania włosy pod wypływem szamponu stają się ciężkie, a fryzura nieco osiada.
Konsystencja: Właściwej konsystencji, lekko i przyjemnie się rozprowadza po skórze i włosach.Zapach: Bardzo delikatny i przyjemny zapach. Nie utrzymuje się na włosach po spłukaniu.Skład: Pirytionian cynku 1% to substancje o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym. Dodatkowo wzbogacony jest ekstraktem z brzozy o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym, rozmarynu, który ma intensywne właściwości antyutleniające, działa antybakteryjnie, antyseptycznie i przeciwzapalnie, rumianku o działaniu oczyszczającym, delikatnie ściągającym i zmiękczającym i pokrzywy, substancji o działaniu przeciwłojotokowym i przeciwłupieżowym.
Opakowanie: Opakowanie estetyczne ze skromną szatą graficzną jak w typowych szamponach leczniczych dostępnych w aptekach. Standardowe i poręczne zamykanie na klik, które umożliwia łatwe i wygodne aplikowanie.
Pojemność: Występuje w dwóch pojemnościach 50 ml i 200 ml – preferuję zdecydowanie większe.
Wydajność: Dość dobra, jednak należy uzmysłowić sobie, że szampon nie musi tworzyć dużej ilości piany, aby był skuteczny, wystarczy, że pokryjesz nim skórę głowy, włosów i dokładnie wmasujesz. Najważniejsze to czas, który musi pozostać na skórze.
Dostępność: Możliwość zakupu w aptekach. W aptece najbliżej mojego miejsca zamieszkania jest dostępny. Jeśli w Waszej aptece nie ma produktu, śmiało poproście farmaceutę o sprowadzenie z hurtowni.Cena: Cena produktów jest bardzo przystępna. Koszt to około 15 zł za 200 ml opakowanie.
Producent: CATZY OF POLAND, Mickiewicza 13, Warszawa - Wesoła

Zapraszam również na stronę w celu zapoznania się z pozostałymi produktami marki

http://www.catzy.pl/


Poniżej przedstawię kilka informacji o produkcie od producenta.

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Zinc Pyrithione, Propylene Glycol, Betula Alba Bark Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Urtica Dioica Extract, Alcohol, Parfum, CI 42080, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.



Właściwości:
Szampon Healing Herbal jest przeznaczony do stosowania w przypadku łupieżu i włosów silnie przetłuszczających się. Posiada właściwości oczyszczające, eliminuje łupież. Nadaje włosom miękkość i połysk. Obok pirytionianu cynku 1%, substancji o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym, wzbogacony jest w ekstrakty z brzozy, rozmarynu, rumianku i pokrzywy, substancji o działaniu przeciwłojotokowym i przeciwłupieżowym. Dzięki zastosowaniu kompleksu ziołowego intensywnie wspomaga kurację przeciwłupieżową i pomaga utrzymać prawidłową równowagę biologiczną skóry. Brzoza zwisła (Betula alba pendula L.) ekstrakt z kory jest bogatym źródłem betuliny i kwasu betulinowego. Związki te posiadają właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne i stosowane są w kuracji przeciwtrądzikowej, a także do cery tłustej. Dodatkowo chronią skórę przed wolnymi rodnikami, przeciwdziałają procesom starzenia się skóry i zmniejszają wydzielanie sebum. Rozmaryn lekarski (Rosmarinus Officinalis) – ekstrakt z liści zawiera flawonoidy, olejki eteryczne, garbniki. Posiada intensywne właściwości antyutleniające, działa antybakteryjnie, antyseptycznie i przeciwzapalnie. Wpływa wzmacniająco na cebulki włosów, zalecany do cery tłustej i trądzikowej. Rumianek lekarski (Chamomille Recutita L.) – ekstrakt z kwiatów rumianku wykazuje działanie oczyszczające, delikatnie ściągające i zmiękczające. Działa miejscowo przeciwzapalnie, odkażająco i bakteriostatycznie. Zalecany do skóry łojotokowej, ze skłonnościami do łupieżu. Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica L.) - ekstrakt z liści jest bogatym źródłem flawonoidów, garbników, kwasu pantotenowego i witamin B, C, K.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz