13 marca 2017

Podsumowanie kampanii margaryny Optima Cardio Potas+Witam serdecznie wszystkich po długiej nieobecności, ale sprawy osobiste pochłonęły mnie bez granic. Wracam teraz z nową energią i pełna sił do pracy. Jestem w trakcie kampanii „Optima Cardio Potas+” za pośrednictwem Streetcom. Aby nie przegapić momentu, w którym będzie za późno na dobre zmiany, warto zawczasu pomyśleć o własnym zdrowiu. Ten moment zwykle przychodzi sam na pewnym etapie życia. Najczęściej ten etap zaczyna się w momencie przyjścia na świat pierwszej pociechy. Przewartościowujemy wtedy nasze potrzeby i najczęściej dochodzimy do wniosków, że zdrowie nasze i naszej rodziny to „number one”. W dobie tak szeroko rozwiniętego przemysłu ciężko o naturalne produkty więc warto zawsze poszukiwać produktu nieco zdrowszego lub bogatszego w składzie. Ciężko nam zupełnie wyeliminować niezdrowe nawyki czy też produkty, jednak można poszukiwać na rynku produktu znacznie zdrowszego i wzbogaconego dodatkowymi składnikami. Jeżeli używacie margaryny do smarowania chlebka i nie wyobrażacie sobie, że może być inaczej to właśnie dla Was jest ten produkt. Otóż w tej kampanii dowiecie się jakie korzyści dla zdrowia możecie uzyskać podczas codziennego smarowania chlebka margaryną „Optima Cardio Potas+”.


Mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Aby powitać dzień z energią i uśmiechem, dobrze jest zacząć od zdrowego śniadania i włączyć do codziennej diety produkty wspierające zdrowy styl życia. Nowa margaryna Optima Cardio Potas+ to podwójna korzyść dla Twojego serca. Z jednej strony zawarte w niej sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu, z drugiej dodatek potasu pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Efekt obniżenia cholesterolu o 7-10% uzyskuje się w ciągu 2-3 tygodni przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie w połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą.


Margaryny Optima występują w 4 wariantach tj.
  • Optima DHA
  • Optima Omega 3
  • Optima Cardio
  • Optima Cardio Potas+

 

Składniki


oleje i tłuszcze roślinne (rzepakowy, palmowy, kokosowy), woda, roślinne estry sterolu (sterole roślinne 5,4%), emulgatory (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, lecytyny), sól (0,5%), aromat, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), witaminy (A, D), barwnik (karoteny), Zawartość tłuszczu: 60%.

 

Informacja o wartości odżywczej


/100 g
Wartość energetyczna 2220 kJ / 540 kcal
Tłuszcz60 g
w tym kwasy tłuszczowe:
- nasycone 17 g
- jednonienasycone 30 g
- wielonienasycone 13 g
Węglowodany w tym0 g
- cukry 0 g
Białko 0 g
Sól 0,5 g
Witamina A 900 µg (113%*)
Witamina D 7,5 µg (150%*)
*% referencyjnych wartości spożycia
100 g produktu zawiera 5,4 g steroli roślinnych.
Moja opinia

Margaryna Optima Cario Potas+ z pewnością wybija się na tle dostępnych na rynku margaryn przede wszystkim ceną 😕, ale również i składem. Margaryna posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Klinicznie udowodniono, że sterole roślinne obecne w Optima Cardio Potas+ obniżają poziom cholesterolu we krwi. Efektów winniście spodziewać się już po 3 tygodniach pod warunkiem, że będziecie spożywać 30 g dziennie. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca, więc warto spróbować go obniżyć w najmniej radykalny i jednocześnie smaczny sposób.

Smak: bardzo delikatna i smaczna

Zapach: delikatny i nienarzucający się

Konsystencja: nadaje się do smarowania pieczywa, duszenia, smażenia oraz pieczenia, dużym plusem jest także łatwość rozsmarowywania margaryny Optima Cario Potas+ po chlebku, nawet od razu po wyjęciu z lodówki

Skład: podany powyżej, nie zawiera konserwantów

Wartość dodana: obniża poziom cholesterolu we krwi, a dodatek potasu pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi

Opakowanie: bardzo estetyczne, łatwość użytkowania, występuje w dwóch pojemnościach

Dostępność: możliwość kupienia w większości sklepów, raczej tych większych

Producent: Bunge Polska Sp. z o.o.

Pojemność:
400 g, dostępne również opakowanie o pojemnci 225 g


Cena: około 15 zł za opakowanie 400 g - zdecydowanie za wysoka, biorąc pod uwagę, że tego typu problemy zdrowotne zdecydowanie dotykają emerytów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz